شتاب دهنده, شتاب دهنده بلاکچین

رویا پردازی یا نگاه واقع بینانه در استارتاپ

رویا پردازی یا نگاه واقع بینانه در استارتاپ

تقریباً همه افراد در ذهن خود اهداف و آرزوهایی را برای آینده ترسیم می‌کنند ولی تعداد اندکی از این افراد به رویاهای خود دست پیدا می‌کنند. چراکه برای تبدیل رویا به واقعیت تنها آرزو کردن کافی نیست بلکه برای رسیدن به موفقیت باید نگاه واقع بینانه ای داشت و برای رسیدن به آن تلاش کرد، استارتاپ ها معمولاً کار خود را از یک رویا یا ایده شروع و سپس با نگاه واقع بینانه و برنامه‌ریزی برای رسیدن به واقعیت رویای خود تلاش می‌کنند طوریکه در این زمینه می‌توان شرکت‌های استارتاپی بزرگی را نام برد که کار خود را از رویا پردازی شروع و با پشتکار به موفقیت دست پیدا کرده اند. ما در این مقاله به رویا پردازی یا نگاه واقع بینانه در استارتاپ خواهیم پرداخت پس در ادامه مطلب با شتاب دهنده اکتا همراه باشید.

آیا رویا پردازی در استارتاپ خوب است ؟

آیا رویا پردازی در استارتاپ خوب است ؟

رویا پردازی در یک استارتاپ در نهایت به ایده‌های خلاقانه‌ای منتهی می‌شود که جهان را متحول می‌کند. بنابراین رویا پردازی بخشی از واقعیت استارتاپ به شمار می‌رود.

چگونه با رویا پردازی نگاه واقع بینانه به ایده استارتاپی داشته باشیم؟

افراد با تمرکز بر رویا پردازی به ایده‌های نابی دست پیدا می‌کنند که می‌بایست با نگاه واقع بینانه، تلاش و پشتکار آنها را به واقعیت تبدیل کنید.

رویا پردازی یا نگاه واقع بینانه در استارتاپ کدامیک بهتر است؟

بین رویا پردازی و نگاه واقع بینانه یک خط مستقیم وجود دارد که در انتهای آن موفقیت استارتاپ شکل می‌گیرد، بنابراین وجود هر دو برای موفقیت استارتاپ در شتاب دهنده ضروری است.

آیا برای راه‌اندازی استارتاپ رویا پردازی مفید است؟

برای راه‌اندازی یک استارتاپ رویا پرداز یک آپشن رایگان به شمار می‌رود که البته برای تبدیل آن به واقعیت باید قدم‌های استواری بردارید و به این نکته توجه داشته باشید که تنها درصدی از رویاها به واقعیت تبدیل می‌شوند.

رویا پردازی یا نگاه واقع بینانه در استارتاپ

رویا پردازی بخشی از واقعیت به شمار می‌رود. چراکه در واقع ما از همان کودکی با رویا پردازی بزرگ می‌شویم و آینده خود را براساس آن ترسیم می‌کنیم مثلاً به این فکر می‌کنیم که روزی پلیس شویم یا دکتر یا صاحب کارخانه، پرستار شویم یا مهندس. زمانی هم که اندکی از کودکی فاصله می‌گیریم و کمی بزرگتر می‌شویم به دنبال رویاهایمان می‌رویم تا آنها را به واقعیت تبدیل کنیم که البته ناگفته نماند بیشتر رویا پردازی‌های ما در حد همان آرزو باقی می‌ماند. رویا پردازی در واقع آینده ما را می‌سازد به همین دلیل بهتر است براساس نگاه واقع بینانه رویا پردازی کنیم و شرکت استارتاپی خود را در شتاب دهنده بلاکچین تأسیس کنیم.

نگاه واقع بینانه ما از رویا سرچشمه می‌گیرد به همین دلیل شروع بیشتر کسب‌وکارهای استارتاپی در شتاب دهنده اکتا از رویا پردازی شروع و به راه‌اندازی یک کسب‌وکار نوین، فناورانه و نوپا ختم می‌شود. توجه داشته باشید که شما باید پس از شکل‌گیری رویا یا ایده خلاقانه با نگاه واقع بینانه، تلاش، پشتکار و برنامه‌ریزی رویای خود را به واقعیت تبدیل کنید که برای این منظور بهتر است به شرکت‌های شتاب دهنده مراجعه و ایده خود را با واقعیت عجین کنید.

برای راه‌اندازی یک استارتاپ رویا پردازی خوب است ولی برای تبدیل آن به واقعیت باید قدم‌های استوارتری بردارید و به این نکته توجه داشته باشید که تنها درصدی از رویاها به واقعیت تبدیل می‌شوند. چراکه بیشتر مردم صرفاً آرزو و رویا پردازی می‌کنند و برای رسیدن به آن هیچ تلاشی نمی‌کنند به همین دلیل در اثنای زمان رویایشان فراموش می‌شود. بسیاری از صاحبان استارتاپ ها به دنبال رویا پردازی خود رفتند و با پشتکار توانستند به موفقیت دست پیدا کنند.

رویا پردازی در استارتاپ

رویا پردازی در استارتاپ

بیشتر استارتاپ های برای آینده کسب‌وکار خود غرق در رویا پردازی می‌شوند و از نگاه واقع بینانه خارج می‌شوند. اصولاً ما در شتاب دهنده بلاکچین نمی‌گوییم که رویا پردازی نکنید اتفاقاً رویا پردازی تأثیر زیادی حین کار دارد و انرژی مثبت تزریق می‌کند ولی نباید از یاد برد که علاوه بر بخش‌های خوش و خرم رویا پردازی و ترسیم آینده روشن باید برای روزهای سختی که پیش روی یک استارتاپ نوپا قرار دارد نیز برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید با برنامه‌ریزی درست این دوران را سپری کنیم.

فطرت آدمی در این است که برای موفقیت‌های خود نقشه می‌کشد ولی شکست‌هایش را نمی‌بیند و چاره‌ای برای آن ندارد. اگر واقع بینانه به قضیه نگاه کنید شکست بخشی از واقعیت جدایی‌ناپذیر قصه استارتاپ های نوپا به شمار می‌رود که با رویا پردازی تفاوت دارد پس به هنگام رویا پردازی شکست‌ها و تلخ‌کامی‌ها را نیز در نظر بگیرد. همه افرادی که در شتاب دهنده بلاکچین برای ایده خود رویا پردازی می‌کنند برای موفقیت‌های خود برنامه‌ریزی می‌کنند ولی با این حال باز شکست می‌خورند. طبق تحقیقات به‌دست‌آمده در آمریکا  تقریباً تمامی استارتاپ ها یک دوره شکست را تجربه کرده اند که بیش از 50 درصد آنها در 5 سال نخست و 50 درصد دیگر در 10 سال نخست شکست خورده‌اند.

ایده‌های بزرگ و خلاقانه معمولاً از یک رویا شروع می‌شوند. مؤلفه اصلی ایده خیال‌بافی و رویا پردازی است، پس در اولین قدم برای شروع استارتاپ در شتاب دهنده انرژی مثبت به خودتان برای خلق رویاهای نوآورانه تزریق و سپس براساس آن ایده خود را در شتاب دهنده اکتا طراحی و با تیم سازی و برنامه‌ریزی برای رسیدن به آن چیزی که مد نظر دارید تلاش کنید و برای موفقیت‌ها و شکست‌های احتمالی خود نقشه راه تعیین کنید.

از رویا پردازی تا واقعیت استارتاپ

از رویا پردازی تا واقعیت استارتاپ

آیا می‌دانید بیشتر کارآفرینانی که توانستند با ایده‌های خود جهان را متحول کنند کار خود را با رویا پردازی شروع کردند و سپس براساس آن ایده خود را پروراندند و به موفقیت دست پیدا کردند. توجه داشته باشید که هیچ فردی به صورت اتفاقی یا شانسی کار بزرگی را انجام نمی‌دهد. بسیاری از کارآفرینان موفق در شتاب دهنده بلاکچین در جوانی زندگی سخت و دشواری داشته‌اند ولی با رویا پردازی ایده خود را پروراندند و با تلاش وصف‌ناپذیر و کشیدن طعم شکست و پیروزی توانستند روزی بر قله موفقیت بایستند بنابراین می‌توان گفت رویا پردازی در کنار نگاه واقع بینانه نقش مهمی در آینده ایده استارتاپی شما در شتاب دهنده اکتا ایفا می‌کند.

قصد شما این است که با ایده خود در شتاب دهنده دنیا را متحول کنید این رویای بزرگی است که در سر می پروارنید کسانی که رویایی به این بزرگی دارند شب و روز به آن فکر می‌کنند و برای یافتن ایده متناسب با رویای خود تلاش می‌کنند، و در میان افکار زیبایی که برای ایجاد تحول در جهان دارند ناخودآگاه ایده‌ای به ذهنشان خطور می‌کند که در واقع نخستین گام رویا پردازی به شمار می‌رود. محصول یا خدمتی که می‌خواهید با آن جهان را متحول کنید را در ذهن خود تصور و به آن بال‌وپر دهید و سپس برای رسیدن به آن تلاش کنید. اگر رویا پردازی نباشد ایده‌ای به ذهنتان خطور نمی‌کند؛ پس رویا پردازی لازمه ظهور ایده‌های نوآورانه و خلاقانه برای استارتاپ ها در شتاب دهنده بلاکچین به شمار می‌رود.

سخن پایانی

در واقع هر ایده‌ای از رویا شروع می‌شود پس می‌توان گفت در یک استارتاپ این رویا است که به ایده شکل و آن را به واقعیت تبدیل می‌کند. بین رویا و نگاه واقع بینانه یک خط مستقیم وجود دارد که در انتهای آن موفقیت استارتاپ شکل می‌گیرد. اگر خود را فردی رویا پرداز با ایده‌های ناب می‌دانید ما در شتاب دهنده اکتا منتظر شما هستید تا ایده‌هایتان را که برگرفته از رویای شماست به واقعیت بدل کنیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *