نماد سایت شتاب دهنده اکتا

در استارتاپ اجرا مهم تر است یا ایده ؟

در استارتاپ اجرا مهم تر است یا ایده

به نظر شما در استارتاپ اجرا مهم تر است یا ایده ؛ برای شروع یک کسب‌وکار نوین داشتن ایده استارتاپی خلاقانه برای اجرا بسیار مهم است. بدون داشتن ایده اصولاً اجرا مفهومی ندارد چراکه نوع اجرای ایده نقش مهمی در شکست و موفقیت استارتاپ ایفا می‌کند. در استارتاپ استودیو هم ایده مهم است و هم اجرا. چراکه از یک‌‌سو ایده هسته کار محسوب می‌شود و از سوی دیگر نحوه اجرای ایده یک مزیت برای موفقیت و عملیاتی نمودن ایده محسوب می‌شود. ما در این مقاله به اینکه اجرا مهم تر است یا ایده خواهیم پرداخت. پس در ادامه مطلب با شتاب دهنده اکتا همراه باشید.

اجرا مهم تر است یا ایده

اجرا مهم تر است یا ایده مهم‌ترین سؤالی است که کسب‌وکارهای نوین استارتاپی در شتاب‌دهنده‌ها با آنها روبرو می‌شوند. بسیاری از افراد بر این باورند که با داشتن ایده استارتاپی می‌توانند به‌سرعت مسیر موفقیت را طی کنند. چنین طرز فکر خوش‌بینانه‌ای از اساس غلط است چراکه بیشتر افراد صاحب‌فکر و ایده به دلیل عدم اجرای مناسب ایده شکست می‌خورند، البته این بدان معنا نیست که داشتن ایده استارتاپی در استارتاپ استودیو اهمیتی ندارد، بلکه ایده موتور محرک و هسته اولیه شروع یک استارتاپ در استارتاپ استودیو اکتا به شمار می‌رود که بدون داشتن ایده خلاقانه طی مراحل جذب سرمایه استارتاپ اصولاً استارتاپ شکل نمی‌گیرد. پس ایده و اجرا مکمل یکدیگر و در کنار هم به شکل‌گیری یک کسب‌وکار نوین استارتاپی کمک می‌کنند.

ایده مهم تر است؟

ایده استارتاپ در اینکه چگونه استارتاپ خود را بسازیم بسیار مهم است. در ارتباط با ایده دو دیدگاه وجود دارد، طوریکه برخی بر این باورند ایده مهم تر از اجراست و برخی دیگر ایده را مهم تلقی نمی‌کنند، هر دو گروه برای بیان نظرات خود دلایلی به‌قرار زیر دارند.

ایده مهم تر است؟

افرادی که ایده استارتاپ را در شتاب دهنده مهم تلقی می‌کنند دلایل خود را اینگونه بیان می‌کنند.

ایده هسته اولیه شروع کسب‌وکار استارتاپی

ایده درواقع هسته اولیه کسب‌وکار استارتاپی محسوب می‌شود. چراکه تمامی فعالیت‌های ما براساس یک ایده استارتاپی به سرانجام می‌رسد. ایده درواقع اولین قدم برای اجرا محسوب می‌شود. نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که همه افراد توان ایده پردازی دارند، که در این زمینه افراد خلاق ایده استارتاپی خود را در استارتاپ استودیو اکتا جدی می‌گیرند و برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند که شما نیز می‌توانید در صورت داشتن ایده خلاقانه و نداشتن سرمایه برای شروع کسب کار از طریق مراحل جذب سرمایه استارتاپ از طریق شتاب دهنده کسب‌وکار نوین خود راه‌اندازی کنید.

مشخص نمودن مسیر حرکت توسط ایده

ایده درواقع تنها یک فکر نیست بلکه مسیر رسیدن به مسئله را نیز تا حدود زیادی مشخص می‌کند. برای این منظور می‌بایست ابتدا ایده خود را پرورش و سپس آن را دسته‌بندی کنید و هر دسته را بسته به نوع استراتژی آن با دیگر عوامل بررسی و درنتیجه بهترین را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که شتاب دهنده اکتا مجری اجرای ایده‌های استارتاپی شما محسوب می‌شود که برای اجرای آن در چگونه استارتاپ خود را بسازیم می‌توانید از تمامی امکانات آن استفاده کنید.

تأثیر ایده بر تمامی فعالیت‌های کسب‌وکار

زمانی که شما مسیر کسب‌وکار استارتاپی خود را مشخص نمودید ایده استارتاپ در شتاب دهنده اکتا درواقع به شما کمک می‌کند تا بتوانید با استفاده از سرویس‌ها و شیوه‌های جدید محصول خود را به مشتریان ارائه کنید و از این طریق خلاقیت بین نیروها را گسترش دهید.

نشان دادن جنبه‌ها و زوایای مختلف کسب‌وکار با ایده

ایده هرچقدر هم ناقص و بد باشد مسیرهای جدیدی را پیش روی شما برای موفقیت قرار می‌دهد و استراتژی جدیدی را برای اجرای استارتاپ بیان می‌کند و باعث می‌شود تا شما به جنبه‌های جدیدی از کسب‌وکار نوین خود در استارتاپ استودیو اکتا توجه کنید.

ایده مهم نیست

برخی از افراد معتقدند که ایده استارتاپی مهم نیست و دلایل خود را به‌قرار زیر بیان می‌کنند.

عدم کارایی ایده به تنهایی

ایده استارتاپ در شتاب دهنده به تنهایی کاربردی ندارد. چراکه پس از خلق ایده باید آن را پرورش و درنهایت اجرا نمود. افرادی که ایده را مهم تلقی نمی‌کنند بر این اعتقادند که ایده همچون یک رؤیا می‌ماند و تا به مرحله اجرا در نیاید اصولاً کاری صورت نگرفته است. بهترین ایده‌ها هم در صورت عدم اجرا به هیچ دردی نمی‌خورند.

گمراه شدن به وسیله ایده

منظور ما از گمراه شدن به وسیله ایده این است که وجود هزاران ایده باعث می‌شود تا ما نتوانیم بهترین ایده را برای اجرا پیدا کنیم؛ فهرستی از ایده‌هایی که به فکر ما برای ایجاد استارتاپ خطور می‌کند، در واقع ما را از مسیر پیش رو برای پیدا کردن بهترین ایده گمراه می‌کند.

اجرا مهم تر است؟

در ارتباط با اینکه اجرا مهم تر است جای هیچ‌گونه شک و شبهه‌ای نیست چراکه اگر ما مرحله‌ای به نام اجرا نداشته باشیم به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانیم ایده استارتاپ در شتاب دهنده را اجرایی کنیم. در صورت عدم اجرا ایده به هیچ دردی نمی‌خورد. نخستین مرحله شروع استارتاپ داشتن ایده خلاقانه است که هسته اولیه شروع کسب‌وکار به شمار می‌رود که در مرحله بعد چگونه استارتاپ خود را بسازیم و آن را عملیاتی کنیم قرار دارد که شما می‌بایست در این مرحله خوب و بد بودن ایده را طی مراحلی مورد آزمایش و بررسی قرار دهید و به‌جای تولید ایده‌های مداوم آنها را اجرایی و عملیاتی کنید. برای اجرایی نمودن ایده استارتاپی خود می‌توانید از طریق استارتاپ استودیو اکتا اقدام کنید.

اجرای استارتاپ همچون آبی می‌ماند که هسته اولیه و اصلی کسب‌وکار استارتاپی را سیراب می‌کند، به‌طور مثال زمانی که شما می‌خواهید بذر گیاهی را بکارید برای بارور شدن و کاشت نیاز آن به آب، خاک و نور خورشید دارید. ایده هم برای رشد نیاز به اجرا دارد تا بتواند بارور شد. چراکه هیچ ایده‌ای بدون اجرا به موفقیت دست پیدا نمی‌کند.

اجرا در اصل ایده را آزمایش می‌کند. توجه داشته باشید بین یک برنامه(ایده استارتاپ در شتاب دهنده) و انجام آن(اجرای استارتاپ) تفاوت فاحشی وجود دارد. چرا اگر هر ایده خلاقانه‌ای به هنگام اجرای استارتاپ به دلیل رقابتی بودن بازار و همچنین موارد پیش‌بینی‌نشده با چالش جدی‌ای روبرو می‌شود که دراین‌بین امکان خطا نیز افزایش پیدا می‌کند که در آزمون و خطای اجرای ایده می‌توانید چالش‌های پیش رو را رفع کنید.

نکته‌ای که به هنگام اجرای ایده استارتاپی باید به آن توجه داشت این است که نحوه اجرای یک مزیت در کسب‌وکار استارتاپی برای موفقیت به شمار می‌رود. شتاب دهنده اکتا از صفر تا صد طراحی ایده تا اجرا و پس از آن در کنار شما می‌ماند که می‌توانید از حمایت‌های مادی و معنوی آن برخوردار شوید. برای اجرایی نمودن ایده شما باید مراحل جذب سرمایه استارتاپ را در شرکتهای سرمایه‌گذار و شتاب دهنده‌ها طی کنید.

 

درست است که هر کاری سختی خودش را دارد ولی اجرایی نمودن ایده دارای سختی‌های زیادی است. چراکه اجرای ایده درواقع چالشی‌ترین بخش یک کسب‌وکار استارتاپی به شمار می‌رود. ایده‌هایی که هم‌اکنون به فکر شما برای شروع یک کسب‌وکار خلاقانه خطور می‌کند، ممکن است از ذهن خیلی از افراد نیز عبور کرده باشد که به دلیل ناتوانی در اجرا نتوانسته‌اند آن را عملیاتی کنند. اگر شما نیز توانایی انجام ایده را نداشته باشید خیلی زود از آن خسته می‌شوید و شکست می‌خورید. برای جلوگیری از شکست ایده استارتاپی می‌توانید ایده خود را از طریق شتاب دهنده اکتا اجرایی کنید.

اجرای درست ایده استارتاپ برای رسیدن به محصول نهایی کار زیادی را می‌طلبد که این عامل در وهله نخست به پشتکار شما بستگی دارد، به همین دلیل به هنگام اجرای ایده خستگی را از خود دور و زود ناامید نشوید چراکه مسیر رسیدن به موفقیت طولانی است.

برای اجرای ایده استارتاپ در شتاب دهنده شما نیاز به سرمایه دارید. چراکه پیدا نمودن ایده کار چندان سختی نیست و نیاز به سرمایه هم ندارد ولی برای اجرا ایده شما نیاز به سرمایه دارید و سرمایه حرف اول و آخر را برای عملیاتی نمودن ایده می‌زند. بنابراین برای اجرای ایده خود بودجه‌ای را تعریف نمایید. درواقع یکی از چالش‌های پیش روی کارفرمایان برای اجرای ایده منابع مالی هستند.

اجرایی نمودن ایده کار هر فردی نیست چراکه اصول خاص خودش را دارد و توانایی زیادی را می‌طلبد، به همین دلیل شتاب‌دهنده‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذار زیادی برای اجرایی نمودن ایده در ایران و سایر کشورها مشغول به فعالیت هستند تا شما به راحتی بتوانید با استفاده از امکانات مادی و معنوی آنها ایده خود را عملیاتی کنید. یکی از شرکت‌های پیشرو در این زمینه استارتاپ استودیو اکتا است که از صفر تا صد طراحی ایده تا اجرا از شما حمایت و پشتیبانی می‌کند.

سخن پایانی

در یک استارتاپ خلاقانه ‌ایده و اجرا بر دیگری برتری ندارند و هر دو حیاتی به نظر می‌رسند. ایده مسیر پیش رو را نشان می‌دهد و اجرا مسیر رسیدن به نتیجه دلخواه را هموار می‌کند. بنابراین در یک استارتاپ جدید باید به ایده و اجرا نگاه ویژه‌ای داشته باشید. اگر ایده خلاقانه‌ای دارید و به دنبال ایجاد کسب‌وکار استارتاپی نوینی هستید با ما در شتاب دهنده اکتا تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
خروج از نسخه موبایل