شتاب دهنده, شتاب دهنده بلاکچین

اهمیت و وظایف شتاب دهنده در استارتاپ

اهمیت و وظایف شتاب دهنده در استارتاپ

بیشتر کسب‌وکارهای موفق امروزی حاصل ایده پردازی خلاقانه و بلند پروازانه هستند که کار خود را از یک استارتاپ کوچک توسط شتاب دهنده ها شروع و با استفاده از امکانات مادی و معنوی که شتاب دهنده ها در اختیار صاحبان ایده قرار می‌دهند به سرعت به سمت یک شرکت بزرگ حرکت می‌کنند که البته در این راه فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه می‌کنند. ما در این مقاله به اهمیت وظایف شتاب دهنده در استارتاپ خواهیم پرداخت. پس در ادامه مطلب با شتاب دهنده اکتا همراه باشید.

شتاب دهنده ها چه وظایفی در قبال استارتاپ های نوپا دارند؟

شتاب دهنده ها به استارتاپ های نوپا از طریق جذب سرمایه، آموزش، بازاریابی و … کمک می‌کنند تا هر چه سریعتر بتوانند ایده خود را به واقعیت تبدیل کنند.

در ساختار شتاب دهنده چه افرادی حضور دارند؟

در ساختار شتاب دهنده افراد متخصص زیادی در زمینه‌های مختلف کارآفرینی، مدیریت، اقتصاد، بازاریابی و … حضور دارند که وظیفه اصلی آنها در شتاب دهنده ارزیابی میزان شایستگی استارتاپ ها و تعیین نیازمندی‌های آنها است.

از اهمیت حضور شتاب دهنده برای استارتاپ چند نمونه نام ببرید؟

از اهمیت حضور شتاب دهنده برای استارتاپ می تون به تسریع در جذب سرمایه، آموزش، بازاریابی،خلاقیت در ایده پردازی و تکمیل ایده، افزایش تجربه کارفرمایان و اعضای تیم اشاره نمود.

وظایف شتاب دهنده در استارتاپ

شتاب دهنده در واقع سازمانی است که به کارفرمایان و صاحبان ایده سرویس می‌دهد تا بتوانند مدل کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند. در ساختار شتاب دهنده بلاکچین افراد متخصص زیادی در زمینه‌های مختلف کارآفرینی، مدیریت، اقتصاد، بازاریابی و … فعالیت می‌کنند که وظیفه اصلی آنها در شتاب دهنده اکتا ارزیابی میزان شایستگی استارتاپ ها و تعیین نیازمندی‌های آنها است.

به‌طورکلی می‌توان گفت که شتاب دهنده ها وظیفه دارند دربازه زمانی 3 تا 12 ماه بسته به نوع فعالیت استارتاپ و قوانین موجود در شتاب دهنده بلاکچین کسب‌وکارهای منتخب را مورد حمایت مادی و معنوی قرار دهند و نیازمندی‌های آنها اعم از نیازهای مالی، تجهیزات و امکانات، دوره‌های آموزشی، خدمات رفاهی و دفتر کار را در اختیار آنها قرار دهند تا بتوانند هر چه سریع‌تر ایده خود را به سمت تولید محصول یا خدمت هدایت کنند.

توجه داشته باشید که پس از انتخاب ایده‌های برتر استارتاپی توسط شتاب دهنده اکتا یک قرارداد حقوقی ما بین دو طرف شکل می‌گیرد که در آن طرفین قرارداد می‌بایست براساس مفاد قرارداد تعهدات خود را انجام دهند.

کمک‌های شتاب دهنده‌ها به استارتاپ‌ها

کمک‌های شتاب دهنده‌ها به استارتاپ‌ها

شتاب دهنده ها برای رشد، پیشرفت و گسترش سریع استارتاپ همه امکانات مادی و معنوی را در اختیار آنها قرار می‌دهند و به آنها کمک می‌کنند تا در مسیر رشد و توسعه گام بردارند که این کمک‌ها در ادامه حیات استارتاپ ها بسیار مهم است که مهمترین آنها عبارت‌اند از:

حمایت مادی و معنوی همه‌جانبه

شروع فرآیند استارتاپ نوپا در اکوسیستم بازار با چالش‌های زیادی همراه است که مشکلات زیادی را برای استارتاپ های نوپا به وجود می‌آورد. بیشتر استارتاپ ها با کمبود سرمایه مواجه هستند که شتاب دهنده بلاکچین این مشکل را حل و علاوه بر در اختیار قرار دادن سرمایه موردنیاز استارتاپ، امکانات و تجهیزات موردنیاز استارتاپ منجمله دفتر کار، تجهیزات، آموزش و … را نیز در اختیار صاحبان ایده قرار می‌دهد.

برقراری ارتباط بین استارتاپ و سرمایه‌گذار

شتاب دهنده بین کارفرما و سرمایه‌گذار ارتباط برقرار می‌کند و طرح‌ها و ایده‌های منتخب را به سرمایه‌گذاران نشان می‌دهد و سرمایه‌گذار را قانع به سرمایه‌گذاری بر روی ایده‌های خلاقانه منتخب می‌کند. در بیشتر مواقع شتاب دهنده قرار ملاقاتی بین کارفرما و سرمایه‌گذار تنظیم می‌کند تا علاوه بر آشنایی کارفرما بتواند از ایده خود در برابر سرمایه‌گذار دفاع کند.

آموزش تیم استارتاپی

آموزش نیز مبحث بسیار مهمی است که شتاب دهنده اکتا برای تیم استارتاپی در نظر می‌گیرد تا به آموزش تخصصی بتوانند ایده خود را عملیاتی و آن را گسترش دهند.

بازاریابی محصول یا خدمت

در بازار رقبای قدرتمندی وجود دارد به همین دلیل بازاریابی محصول یا خدمت استارتاپی کمی مشکل به نظر می‌رسد به همین دلیل شتاب دهنده بلاکچین در زمینه بازاریابی به استارتاپ کمک می‌کند.

دسترسی به شبکه ارتباطات

ارتباطات در عصر کنونی مرکز پیشرفت و توسعه تمامی کارها به شمار می‌رود. فرض کنید شما ایده نوآورانه‌ای در زمینه صنایع دارید و می‌خواهید آن را به صاحبان صنایع معرفی کنید آیا بهتر نیست به جای صرف هزینه و وقت برای پیدا کردن صاحبان صنایع با فرد یا شرکتی که با این افراد دارای ارتباطات گسترده است آشنا شوید و به کمک آنها با این افراد ارتباط برقرار کنید. شتاب دهنده اکتا بسته به موقعیت کاری خود با شرکت‌ها، کارآفرینان سرمایه‌گذاران و … ارتباطات گسترده‌ای دارد که همین ارتباطات به کارفرمایان یا صاحبان ایده کمک می‌کند تا بتوانند از خدمات گوناگون شتاب دهنده بلاکچین برای پیشرفت پروژه استارتاپی خود استفاده کنند. با حضور در شتاب دهنده اکتا می‌توانید دوستان، سرمایه‌گذاران و شرکای قابل‌اعتمادی را پیدا کنید و به کمک آنها محصول خود را تولید و به گسترش کسب‌وکار خود کمک کنید.

تکمیل ایده با افزایش خلاقیت

حضور افراد صاحب ایده در شتاب دهنده اکتا و همفکری با سایر افراد هم تیمی به نوبه خود باعث افزایش خلاقیت و در نتیجه تکمیل ایده ابتدایی می‌شود. زمانی که شما با ایده خلاقانه برای راه‌اندازی استارتاپ به شتاب دهنده اکتا مراجعه می‌کنید در مجموعه شرکت با افراد متخصص و کارآفرین روبرو می‌شوید. تجمیع کارآفرینان در تخصص‌های مختلف در شتاب دهنده باعث افزایش خلاقیت در ایده پردازی و گسترش و تکمیل ایده اولیه می‌شود.

برنامه‌ریزی و تحلیل بازار

وجود افراد متخصص و توانمند در شتاب دهنده بلاکچین به استارتاپ ها کمک می‌کند تا بتوانند بسیاری از مهارت ها را طی مدت‌زمانی یاد بگیرید و با استفاده از دانش مشاوران و افراد باتجربه بتوانند بازار هدف را شناسایی و نقاط قوت و ضعف رقیبان را مورد ارزیابی قرار دهند تا استارتاپ نوپا و نوظهور بتواند با برنامه‌ریزی درست به هدف خود دست پیدا کند و بهترین گزینه را در زمان‌های مختلف برای پیشبرد مقاصد استارتاپ انتخاب نماید.

دلایل اهمیت وظایف شتاب دهنده‌ برای رشد استارتاپ

دلایل اهمیت وظایف شتاب دهنده‌ برای رشد استارتاپ

از دلایل اهمیت شتاب دهنده برای استارتاپ می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

  1. تجربه نشان داده است آن دسته از استارتاپ هایی که ایده خود را از طریق شتاب دهنده اکتا اجرا می‌کنند در دستیابی به موفقیت و هدف نسبت با سایر استارتاپ ها موفق ظاهر می‌شوند و با جذب سرمایه، تولید سریع محصول و عرضه آن به بازار مشتریان بالقوه زیادی را جذب می‌کنند.
  2. شتاب دهنده بلاکچین در واقع پنجره‌ای نو برای آموزش و رشد شرکتهای استارتاپی محسوب می‌شود. شتاب دهنده بستر مناسبی برای آموزش و دسترسی به منابع انسانی غنی به شمار می‌رود و فرصت‌های تکرار نشدنی را در اختیار کارفرمایان قرار می‌دهد که در واقع فراتر از جذب سرمایه است.
  3. حضور افراد و صاحبان ایده استارتاپی در شتاب دهنده باعث تعامل بیشتر با سایر تیم‌ها می‌شود که همین عامل به نوبه خود بر تجربه اعضای تیم می‌افزاید و مسیر حرکت رشد استارتاپ را تسریع می‌کند.
  4. حضور شتاب دهنده ها در عصر تکنولوژی و فناوری تأثیر فوق‌العاده‌ای بر اکوسیستم کارآفرینی ایفا می‌کند طوریکه با وجود شتاب دهنده ها حضور شرکتهای استارتاپی افزایش چشم‌گیری پیدا کرده است.
  5. خدماتی که شرکتهای شتاب دهنده ارائه می‌کنند علاوه بر اینکه باعث سود بردن شرکتهای استارتاپی می‌شود رشد اقتصادی را نیز به دنبال دارد که به‌عنوان یک منبع کارآفرینی تلقی می‌شود.
  6. در حال حاضر شتاب دهنده افزودنی مثبتی برای شرکتهای نوپا استارتاپی محسوب می‌شود.

سخن پایانی

در این مقاله به اهمیت وظایف شتاب دهنده در استارتاپ پرداختیم. شتاب دهنده در واقع مرکز تسهیل ایده به واقعیت و تولید محصول یا خدمت به شمار می‌رود. کارفرمایان با ورود به شتاب دهنده ها اصولاً گام‌های اولیه ایده خود برای جذب سرمایه، آموزش، بازاریابی، شناسایی بازار هدف و … را خیلی سریعتر از سایر رقبا و کارفرمایان پشت سر می‌گذارند و خیلی سریع محصول یا خدمت خود را در بازار مصرف عرضه می‌کنند. ما در این مقاله بسته به رسالت خود به اهمیت وظایف شتاب دهنده در استارتاپ اشاره کوتاهی نمودیم که امیدواریم مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن هرگونه انتقاد، سؤال و پیشنهاد با ما در شتاب دهنده اکتا تماس یا بگیرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *