استارتاپ استودیو چیست؟, استارتاپ سازی, چگونه استارتاپ خود را بسازیم, شتاب دهنده

میزان اهمیت UI و UX در پروژه‌های استارتاپی

میزان اهمیت UI و UX در پروژه‌های استارتاپی

هدف کسب‌وکاری نوپای استارتاپی بالطبع  افزایش فروش از طریق جذب مشتریان بالقوه و تبدیل آنها به مشتریان وفادار و معرفی آن به دیگران با استفاده از طراحی UI و UX برای وب‌سایت و اپلیکیشن است که تجربه کاربری لذت‌بخشی را به کاربران هدیه می‌کند. استفاده از طراحی UI و UX باعث جلب رضایت مشتری و افزایش مشتریان در کنار پیشرفت پروژه استارتاپی و برند سازی می‌شود. ما در این مقاله به میزان اهمیت UI و UX در پروژه‌های استارتاپی خواهیم پرداخت. پس در ادامه مطلب با شتاب دهنده اکتا همراه باشید.

 چرا استفاده از UI و UX در پروژه‌های استارتاپی مهم است؟

استفاده از UI و UX در طراحی پروژه‌های استارتاپی باعث برند سازی، افزایش تعامل با کاربران، جذب مشتری به همراه افزایش اعتبار و شهرت می‌شود.

منظور از UI و UX است؟

UX یا تجربه کاربری به راحتی استفاده کاربر از بخش‌های مختلف وب‌سایت گفته می‌شود طوریکه کاربر به هنگام استفاده از وب‌سایت یا اپلیکیشن حس خوشایندی را تجربه کند ولی UI یا رابط کاربری در واقع به قسمتی از وب‌سایت یا اپلیکیشن گفته می‌شود که کاربر آن را مشاهده می‌کند. طراحی UI به جنبه‌های گرافیکی طراحی سایت می‌پردازد و طراحی UX ظاهر سایت را شامل می‌شود.

آیا استفاده از UI و UX باعث رشد پروژه استارتاپی شود؟

بسته به رقابتی بودن بازار استارتاپی استفاده از رابط کاربری و تجربه کاربری باعث زیبایی ظاهری وب‌سایت و همگام‌سازی آن برای موبایل، تبلت، لب تاب و کامپیوتر می‌شود که در نتیجه باعث افزایش مشتریان بالقوه و رشد استارتاپ  می‌شود.

منظور از UX چیست؟

تجربه کاربری با نام علمی User Experience Desing که با علامت اختصاری UX شناخته می‌شود در واقع عبارت است از راحتی استفاده کاربر از بخش‌های مختلف وب‌سایت، طوریکه به هنگام استفاده کاربر از وب‌سایت یا اپلیکیشن حس خوشایندی به وی دست دهد و بتواند با آن ارتباط و تعامل برقرار کنند. در طراحی UX استارتاپ استودیو اکتا شما می‌بایست تمامی جوانب تعامل کاربر با هر بخش را در نظر بگیرید و وب‌سایت خود را طوری طراحی کنید که کاربر به راحتی بتواند به تمامی بخش‌ها دسترسی پیدا کند.

در چگونه استارتاپ خود را بسازیم استفاده از طراحی UXدر عصر تکنولوژی که استفاده از گوشی‌های هوشمند، لب تاپ، تبلت و … به یک باور عمومی تبدیل شده است باعث می‌شود تا کاربران تجربه لذت‌بخشی از بازدید از وب‌سایت یا اپلیکیشن دلخواه را به دست بیاورند، به همین دلیل کاربران عموماً به دنبال استفاده برنامه‌ها و وب‌سایت‌هایی هستند که بتواند یک تجربه لذت‌بخش و آسان را به آنان هدیه دهد. UX هماهنگی طراحی وب‌سایت و اپلیکیشن را بسته به نیاز کاربر مورد توجه قرار می‌دهد. از اجزای اصلی UX می‌توان به معماری اطلاعات، طراحی تعاملی، قابلیت استفاده، وایر فریمینگ و طراحی بصری اشاره نمود.

منظور از UI چیست؟

منظور از UI چیست؟

رابط کاربری با نام علمی و انگلیسی  User Interface Dedignکه با علامت اختصاری UI شناخته می‌شود در واقع آن قسمتی از وب‌سایت یا اپلیکیشن را شامل می‌شود که کاربران مشاهده می‌کنند. طراحی UI در واقع بیشتر به جنبه‌های گرافیکی طراحی سایت می‌پردازد. اینکه ظاهر هر بخش از وب‌سایت یا اپلیکیشن به چه صورت باشد تا مخاطب بتواند با آن ارتباط برقرار کند. توجه داشته باشید که رابط کاربری وب‌سایت در استارتاپ استودیو چیست توسط گرافیست‌های سایت طراحی می‌شود. طراحی UI بسیار مهم است چراکه مخاطب به طور مستقیم با آن ارتباط برقرار می‌کند و اگر طراحی رابط کاربری ضعیف باشد کمتر کاربری به آن اعتماد می‌کند. UI در واقع ظاهر سایت را شامل می‌شود.

میزان اهمیت UI و UX در پروژه‌های استارتاپ

در دنیای شگفتانه استارتاپ استودیو اکتا هر کسب‌وکاری نوپایی برای رشد نیازمند مشتریان بالقوه‌ای است تا بتواند از طریق ترفندهای مختلف در طراحی آنها را به مشتریان وفادار تبدیل کند. حس خوشایند استفاده از طراحی UI و UX در استارتاپ های نوپا که به دنبال جذب مشتریان بالقوه هستند باعث افزایش مشتریان و تبدیل آنها به مشتریان وفادار می‌شود.

در یک کسب‌وکار استارتاپی همچون دیجیتال مارکتینگ شما فرصت محدودی برای معرفی خدمات و محصولات خود به کاربرانی که به وب‌سایت یا اپلیکیشن شما مراجعه می‌کنند دارید به همین دلیل باید وب‌سایت خود را به گونه‌ای طراحی و مخاطب را در بازه زمانی کوتاه به استارتاپ نوین خود جذب کنید. در یک استارتاپ پس از چگونه استارتاپ خود را بسازیم طراحی UI و UX باعث جلب اعتماد مصرف‌کنندگان می‌شود پس با یک برنامه‌ریزی درست و  طراحی منحصربه‌فرد کاربرانی را که به وب‌سایت یا اپلیکیشن شما مراجعه می‌کنند را مجاب به استفاده از کالا یا خدمات خود کنید و در رسیدن به هدفتان از هیچ تلاشی فروگذار نکنید.

از اهمیت طراحی UI و UX می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • استفاده از طراحی UI و UX باعث شناخته شدن و رسمیت یک برند می‌شود.
  • استفاده از طراحی UI و UX برای جلب نظر مشتری نقش مهمی در موفقیت یک کسب‌وکار استارتاپی ایفا می‌کند که در دیدگاه تجاری استارتاپ استودیو چیست از آن به عنوان عوامل مؤثر برای معرفی هویت، برند، اعتبار و شهرت استفاده می‌کنند.
  • بسته به رقابتی بودن کسب‌وکارهای نوین استفاده از طراحی UX و UI برای جلب نظر مشتریان بیشتر از هر زمان دیگری نمود پیدا می‌کند.
  • رابط کاربری و تجربه کاربری مخاطبان را به سمت اهداف معین و تعیین‌شده شما در طراحی وب‌سایت و اپلیکیشن هدایت کنید.
  • در عصر کنونی که عصر تکنولوژی نامیده می‌شود استفاده از طراحی UI و UX اصلی مهمی برای توسعه وب‌سایت و اپلیکیشن به شمار می‌رود که استفاده از آن در کسب‌وکارهای استارتاپی ضروری به نظر می‌رسد چراکه باعث پیشرفت و رشد پروژه استارتاپی در چگونه استارتاپ خود را بسازیم می‌شود.

مزایای طراحی UX و UI خوب برای استارتاپ ها

مزایای طراحی UX و UI خوب برای استارتاپ ها

از مزایا طراحی UX و UI خوب در استارتاپ استودیو چیست می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

رضایت مشتری

استفاده از UI و UX در طراحی سایت یا اپلیکیشن رضایتمندی کاربرانی را که از وب‌سایت یا اپلیکیشن شما استفاده می‌کنند را به همراه دارد که این رضایت‌مندی با معرفی وب‌سایت یا اپلیکیشن استارتاپ نوپا به دوستان و آشنایان به اوج خود می‌رسد و باعث افزایش رتبه گوگل وب‌سایتتان می‌شود.

برند سازی

استفاده از UX و UI بهترین و موثرترین راه برای برند سازی و هویت یک شرکت استارتاپی نوپا در چگونه استارتاپ خود را بسازیم می‌شود.

افزایش تعامل با کاربران

رابط کاربری و تجربه کاربری از یک‌سو باعث افزایش تعامل با کاربران و مشتریان بالقوه می‌شود و از سوی دیگر باعث می‌شود تا استارتاپ های نوپا بتوانند واکنش مشتریان خود را نسبت به خدماتی که ارائه می‌کنند بسنجند.

صرفه‌جویی در زمان و پول

طراحی براساس UI و UX از به هدر رفت سرمایه و زمان جلوگیری می‌کند و در نتیجه سود بیشتری را عاید شما می‌کند.

سخن پایانی

در این مقاله به میزان اهمیت UI و UX در پروژه‌های استارتاپی پرداختیم. از اصول اولیه و مهم طراحی سایت و اپلیکیشن برای استارتاپ های نوپایی که به دنبال جذب مشتریان بالقوه برای ارائه کالا و خدمات هستند می‌توان به  UI و  UX اشاره نمود که نقش مهمی در برند سازی، جذب مشتریان بالقوه، تعامل با کاربران و … ایفا می‌کنند، که ما در این مقاله به اهمیت استفاده از طراحی  UI و UX اشاره کوتاهی نمودیم که امیدواریم مفید واقع شده باشد، در صورت داشتن هرگونه سؤال می‌توانید با ما در شتاب دهنده اکتا تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *