استارتاپ استودیو چیست؟, استارتاپ سازی, چگونه استارتاپ خود را بسازیم

انتخاب همکار مناسب در استارتاپ

چگونه افراد درستی را برای همکاری در استارتاپ انتخاب کنیم؟

بررسی‌ها و تحقیقات میدانی حکایت از آن دارد که نحوه تیم سازی و انتخاب افراد درست نقشی مهمی در موفقیت یا شکست یک استارتاپ نوپا ایفا می‌کند. در واقع رمز موفقیت یک شرکت استارتاپی نیروی انسانی آن است. به همین دلیل انتخاب افراد مناسب و متخصص بسته به نوع فعالیت استارتاپ یک ضرورت انکارناپذیر برای موفقیت و تشکیل تیم حرفه‌ای به شمار می‌رود. ما در این مقاله به نحوه انتخاب همکار مناسب در استارتاپ خواهیم پرداخت. پس در ادامه مطلب با استارتاپ استودیو اکتا همراه باشید.

نحوه انتخاب همکار مناسب در استارتاپ

مهمترین بخش یک کسب‌وکار نوین در استارتاپ استودیو اکتا انتخاب همکار مناسب در استارتاپ است. چراکه پس از طراحی و عملیاتی نمودن ایده باید برای استارتاپ خود شروع به تیم سازی کنید و افراد توانمند و متخصصی را بسته به نوع فعالیت خود انتخاب و آنها را استخدام کنید. به این نکته به هنگام استخدام افراد در چگونه استارتاپ خود را بسازیم توجه داشته باشید که علاوه بر تخصص و مهارت داشتن انگیزه و هدفی همسو کمک شایانی به موفقیت یک استارتاپ در شتاب دهنده اکتا می‌کند.

افرادی که در یک استارتاپ در استارتاپ استودیو اکتا کار می‌کنند در واقع بخشی از بدنه کسب‌وکار شما به شمار می‌روند که می‌بایست هدف شما را دنبال کنند. پس افرادی را انتخاب کنید که همسو و هم دل با استارتاپ و هدف شما باشند تا از این طریق تمام تلاش خود را بکنند تا بتوانند به ایده شما جامعه عمل بپوشانند.

در انتخاب افراد درست برای استارتاپ باید به برخی نکات به قرار زیر توجه داشت:

دوست دارید چه افرادی در کنار شما باشند

قبل از استخدام افراد برای تشکیل تیم استارتاپی در استارتاپ استودیو چیست ابتدا خواسته‌ها و نیازهای خود از تیم استارتاپی و افرادی که قرار است با شما کار کنند را موردمطالعه و بررسی قرار دهید. به این فکر کنید که دوست دارید چه افرادی با شما کار کنند صرفاً داشتن تخصص کافی است یا خیر، مسن باشد یا جوان، دارای تجربه کاری باشد یا جوانی آینده دار، همسو با ایده شما باشد، دارای انگیزه و هدف باشد و اینکه قرار است چه افرادی را انتخاب کنید، نوع جنسیت افراد را برای تیم استارتاپی خود مشخص است، بسته به نوع فعالیت نیاز به چه افرادی براساس تخصص دارید، به چه صورتی قصد همکاری دارید تمام‌وقت یا پاره‌وقت و …. با پاسخ به این سؤالات و سؤالات مشابه و براساس نیازها و اهداف خود می‌توانید افراد درستی را بسته به نوع فعالیت خود در شتاب دهنده اکتا انتخاب و برای رسیدن به هدف خود تلاش نمایید.

به پیشینه افراد توجه کنید

در چگونه استارتاپ خود را بسازیم شما نیاز به افرادی متخصص و باانگیزه برای تیم سازی دارید. برای این منظور می‌توانید از دوستان و آشنایان و یا از طریق آگهی و فراخوان افراد درستی را انتخاب کنید. در واقع انتخاب این افراد زیربنای فعالیت استارتاپی شما را شامل می‌شود به همین دلیل مهم است به هنگام استخدام به گذشته افراد نیز توجه کنید.

افرادی هم سو با ایده استارتاپی تان استخدام کنید

افرادی هم سو با ایده استارتاپی تان استخدام کنید

انتخاب همکار مناسب در استارتاپ و افرادی که همسو با ایده‌تان باشند به شما کمک می‌کند تا شما به هدفتان برسید. چراکه افراد استخدام‌شده با ایده‌تان هسمو هستند و به آن ارج می‌نهند، بنابراین با انتخاب افرادی همسو با ایده‌تان رسیدن به هدف غایی سخت نیست چراکه افرادی که هدف شما را دنبال می‌کنند پس از استخدام تمام تلاش خود را برای رسیدن به موفقیت انجام می‌دهند.

انتخاب افراد علاقه‌مند به حوزه استارتاپ را در اولویت استخدام قرار دهید

در استارتاپ استودیو اکتا فردی را برای کسب‌وکار خود انتخاب کنید که به کار کردن در حوزه استارتاپ علاقه‌مند باشد. چراکه علاقه و داشتن انگیزه و هدف نیمی از راه موفقیت یک استارتاپ نوپا به شمار می‌رود.

فردی باتجربه در ارتباط با حوزه و فعالیت استارتاپی خود استخدام کنید

به هنگام استخدام افراد در استارتاپ فردی را انتخاب کنید که در ارتباط با محصول یا ایده شما دارای تخصص، مهارت و تجربه کاری مناسب است، وجود چنین فردی بسته به تجارب بالایی که دارد به موفقیت تیم استارتاپی شما کمک شایانی می‌کند و آینده روشنی را برای شما متصور می‌شود.

انتخاب افراد متخصص برای استارتاپ

انتخاب افراد متخصص برای استارتاپ

بسته به نوع فعالیت خود در استارتاپ استودیو چیست از افراد متخصص برای تیم سازی استفاده کنید. برای این منظور ابتدا نوع فعالیت خود را مشخص و سپس افراد موردنظر را براساس تخصص و مهارت انتخاب کنید. یک پروژه استارتاپی از هم بدو شروع با مشکلات و موانع عدیدی همچون نحوه فعالیت، بازاریابی، ساخت نرم‌افزار و … روبرو می‌شود که برای گذر از این موانع وجود افراد متخصص ضروری است.

استخدام و اخراج دو روی یک سکه

در استخدام افراد در چگونه استارتاپ خود را بسازیم عجله نکنید و این کار را با دقت و حوصله انجام دهید چراکه این افراد قرار است جزئی از بدنه تیم استارتاپی شما باشند. اگر درست انتخاب نکنید ممکن است در پروژه‌تان شکست بخورید. اگر پس از استخدام درصورتی‌که فردی مخل و مانع پیشرفت استارتاپ شما بود تردیدی به دل خود راه ندهید و سریعاً فرد خاطی را از تیم استارتاپی خود اخراج کنید و در این زمینه بی‌رحمانه عمل کنید چراکه چنین فردی آینده شغلی شما و افرادی که با شما کار می‌کنند را به خطر می‌اندازد و باعث بیکاری چندین نفر می‌شود.

بحران مالی و استخدام

شروع استارتاپ با چالش‌های زیادی همراه است و چون در این زمینه سرمایه آنچنانی در دسترس نیست شما باید افراد قانعی را در ابتدای راه با خود همراه کنید و این نوید را به آنها بدهید که با گسترش حوزه استارتاپ حقوق و مزایای آنها نیز افزایش پیدا می‌کند. فردی را انتخاب کنید چه به هنگام بحران مالی پروژه را ترک نکند و در تنگاه ها در کنار شما و تیم استارتاپی تان باشد. برای حل بحران مالی و انگیزه می‌توانید آنها را در سهام استارتاپ خود سهیم کنید تا هم انگیزه داشته باشند و هم به حقوق کم قانع باشد.

استفاده از نیروی تمام‌وقت یا پاره‌وقت

یک مدیر موفق استارتاپ بسته به بودجه خود دست به انتخاب افراد می‌زند. به همین دلیل لازم است بسته به نیاز شرکت در چگونه استارتاپ خود را بسازیم افراد درستی را بسته به تخصص و نیاز شرکت به‌صورت پاره‌وقت یا تمام‌وقت استخدام کنید. شاید در ابتدا کار استارتاپ شما نیاز به نیروی تمام‌وقت نداشته باشید پس بهتر است تصمیم درستی بگیرید و از افراد با مهارت به‌صورت پاره‌وقت استفاده و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

به هنگام مصاحبه به استعداد نهفته افراد توجه کنید

به هنگام مصاحبه به استعداد نهفته افراد توجه کنید

استفاده از مصاحبه درست و اصولی باعث می‌شود تا شما به استعداد آشکار و نهان افرادی که برای مصاحبه آمده‌اند پی ببرید. پس اگر در فردی استعدادی را متناسب با ایده خود پیدا کردید وی را در اولویت استخدام تیم استارتاپی خود قرار دهید.

سخن پایانی

به‌طورکلی انتخاب افراد برای استخدام کار سختی است، حال آنکه اگر شما بخواهید برای پروژه استارتاپی خود افرادی را استخدام کنید کار سخت‌تر نیز می‌شود. چراکه در این‌گونه از شرکت‌ها به عنوان نهادی نوپا گردش مالی کمی دارند و انتخاب افراد اشتباه باعث شکست پروژه می‌شود. به همین دلیل باید افرادی درستی را متناسب با فعالیت و حوزه کاری استارتاپی خود انتخاب کنید و توجه داشته باشید که این افراد همسو و هم دل با هدف شما باشند. استارتاپ ایده خلاقانه‌ای است که نیاز به نیروی انسانی کاربلد دارد. اگر به دنبال تیم سازی استارتاپ از افرادی همسو با ایده خود هستید با ما در استارتاپ استودیو اکتا تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *