شتاب دهنده, مراحل جذب سرمایه استارتاپ

استارتاپ سازی با استارتاپ استودیو اکتا

استارتاپ سازی با استارتاپ استودیو اکتا

استارتاپ استودیو با نام علمی و انگلیسی Startup Studio یکی از مراکز استارتاپ سازی و حمایت از استارتاپ ها فناورانه به شمار می رود که با نام‌های مختلفی همچون استارتاپ فکتوری و کارخانه استارتاپ شناخته می‌شود. استارتاپ استودیو اکتا همچون کارخانه‌ای است که ایده را تعریف و بر روی آن کار و با استفاده از منابع انسانی و مالی آن را تبدیل به استارتاپ می‌کند. این مراکز از همان ابتدای راه‌اندازی استارتاپ ها با سرمایه‌گذاری و نظارت به رشد و توسعه استارتاپ ها کمک شایانی می‌کنند و پس از آن نیز در زمینه عرضه محصول همچون یک راهنمای هوشمند در تمامی مراحل به شرکت تازه تأسیس کمک می‌کنند.

استارتاپ استودیو سالانه تعداد قابل‌توجهی استارتاپ تولید می‌کند، به همین دلیل نقش قابل‌توجهی در پیشرفت اقتصادی یک کشور ایفا می‌کند. از اهداف این نوع مراکز می‌توان به کاهش هزینه‌های تولید در کنار بهبود کیفیت تولید اشاره نمود. جالب است بدانید که بیش از نیمی از استارتاپ های استودیو پس از سال 2013 شکل گرفتند که از این تعداد نیمی از آنها استارتاپهای اروپایی هستند. بسته به گسترده‌تر شدن فضای استارتاپی می‌توان آینده روشنی را برای استارتاپ استودیو متصور شد.

شتاب دهنده چیست؟

شتاب دهنده در واقع مرکزی است که امکان رشد سریع شرکت‌های استارتاپی را مهیا می‌کند. بیشتر کارفرمایان و افراد صاحب ایده توانایی و قدرت مالی برای راه‌اندازی، بازاریابی و توسعه استارتاپ خود را ندارند به همین دلیل با مراجعه به شتاب دهنده‌ها از مجموعه خدمات آنها همچون منابع مالی، مشاوره، دفتر کار و … استفاده و از این طریق ایده خود را به واقعیت بدل کنند بر همین مبنا می‌توان گفت در عصر کنونی نقش شرکت‌های شتاب دهنده در پیشبرد اقتصادی یک کشور پر رنگ تر از همیشه است.

این مراکز معمولاً بر روی شرکت‌های تازه تأسیس و جدید سرمایه‌گذاری و به آنها کمک می‌کنند تا بتوانند محصول یا خدمت اولیه خود را تولید کنند. اصلی‌ترین کارکرد شتاب دهنده‌ها تقویت شرکت نوپا با استفاده از امکانات موجود است به گونه‌ای که استارتاپ نوپا پس از خروج از حمایت شتاب دهنده بتواند در بازار با رقبا رقابت و خیلی سریع رشد و به موفقیت دست پیدا کند.

کارخانه استارتاپ

کارخانه استارتاپ

کارخانه استارتاپ با حمایت از ایده‌های استارتاپی به رشد و خلق استارتاپ های نوپا کمک می‌کند به گونه‌ای که سالانه استارتاپ های زیادی از طریق این مراکز تولید و به رشد و موفقیت دست پیدا می‌کنند. تولید ایده در این مراکز همچون کارخانه‌ای است که خط تولید آن بر روی تولید ایده‌های انبوه و تبدیل آنها به واقعیت متمرکز است.

از وظایف استارتاپ استودیو چیست می‌توان به مشاوره و راهنمایی، در اختیار قرار دادن فضای اداری، تأمین سرمایه، آموزش و … اشاره نمود که در آن خدمات مختلف برای راه‌اندازی کسب‌وکار در یک فضا در کنار هم گرد آمده  اند که هدف از آن تجمیع منابع، تسهیل رشد کسب‌وکار در کنار افزایش موفقیت است. در عصر کنونی تولید هر محصولی نیازمند کارخانه است به همین دلیل تولید ایده نیز نیازمند کارخانه‌ای است که بتواند به طور پی در پی ایده‌های فناورانه برای ایجاد استارتاپ تولید کند.

استارتاپ استودیو اکتا چگونه به ما کمک می‌کند؟

یکی از سؤالات رایجی که بیشتر افراد صاحب ایده و کارفرمایان دارند این است که استارتاپ استودیو اکتا چگونه به ما کمک می‌کند؟ برای پاسخ به این سؤال باید گفت استارتاپ استودیو اکتا با تیمی متخصص از ابتدای طراحی ایده تا تولید محصول از طریق مشاوره، تأمین منابع مالی و معنوی، در اختیار دادن دفتر کار و پرورش ایده در کنار افراد صاحب ایده و کارفرمایان است و حتی فراتر از آن در زمینه بازاریابی در کنار استارتاپ هاست چرا که تجربه نشان داده شرکت تازه تأسیس تجربه کافی برای بازاریابی و رقابت با رقبا را ندارند به همین دلیل نیازمند حمایت و راهنمایی این شرکتها هستند تا بتوانند رشد کنند و به موفقیت دست پیدا کنند.

چگونه برای استارتاپ خود سرمایه جذب کنیم؟

چگونه برای استارتاپ خود سرمایه جذب کنیم؟

اگر به دور و اطراف خود نگاه کنید می‌توانید افراد خلاق و صاحب ایده‌ای را مشاهده کنید که به دلایل مختلف نتوانسته‌اند ایده خود را به واقعیت بدل کنید، در واقع یکی از این دلایل شکست پروژه‌های استارتاپی عدم تأمین سرمایه مورد نیاز برای شروع و استارت پروژه است؛ به همین دلیل مراحل جذب سرمایه استارتاپ از جمله موارد مهم شروع یک استارتاپ نوپا به شمار می رود. چراکه بیشتر افراد صاحب ایده و کارفرمایان سرمایه آنچنانی برای استارت ایده خود ندارند و با سرمایه اندکی که در اختیار دارند معمولاً می‌توانند مراحل ابتدایی استارتاپ خود را طی کنند و همیشه دغدغه تأمین سرمایه مورد نیاز را دارند، البته جای هیچ‌گونه نگرانی نیست چرا که امروزه شرکت‌های شتاب دهنده و مراکز رشد پس از بررسی ایده علاوه بر تأمین سرمایه خدمات مختلفی همچون دفتر کار، مشاوره، آموزش و … را نیز در اختیار شرکت‌های استارتاپی قرار می‌دهند.

نتیجه گیری

در حال حاضر شرکت‌های شتاب دهنده بسته به پیشرفت تکنولوژی و فناوری‌های نوآورانه نقش مهمی در پیشبرد مقاصد اقتصادی یک کشور ایفا می‌کنند تا کارفرمایان و افراد صاحب ایده بدون دغدغه بتوانند ایده خود را راه‌اندازی کنند. استارتاپ استودیو اکتا یکی از مراکز منتخب حمایت از ایده‌های نوآورانه استارتاپی به شمار می رود که با حمایت‌های مادی و معنوی از کسب‌وکارهای فناورانه علاوه بر کارآفرینی به پیشرفت اقتصادی کشور عزیزمان در همه عرصه‌های اقتصادی کمک می‌کند. در صورت داشتن هر گونه سؤال، نظر و انتقاد با ما تماس بگیرید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *