چگونه استارتاپ خود را بسازیم, شتاب دهنده, شتاب دهنده بلاکچین

چه زمانی کارهای خود را برون سپاری کنیم

چه زمانی کارهای خود را برون سپاری کنیم

توسعه استارتاپ از طریق برون سپاری از اقدامات مهمی است که به بیشتر استارتاپ های شناخته شده کمک می‌کند تا بتوانند از دیگر رقبا پیشی بگیرند و به موفقیت دست پیدا کنند. برون سپاری در واقع حجم کارها را تا حدود زیادی کاهش و درنتیجه شما را قادر می‌سازد تا فقط بر روی کارهای خاصی تمرکز کنید. ما در این مقاله به اینکه چه زمانی کارهای خود را برون سپاری کنیم خواهیم پرداخت پس در ادامه مطلب با شتاب دهنده اکتا همراه باشید.

برون سپاری چیست؟

برون سپاری چیست؟

برون سپاری در واقع قراردادی میان یک استارتاپ با شرکت، گروه یا شخص دیگری برای انجام بخشی از وظایف یک استارتاپ در شتاب دهنده طی مدت‌زمان مشخص است. فرآیند برون سپاری انجام دادن بخشی از وظایف استارتاپ می‌تواند در داخل یا بیرون از شرکت انجام شود.

به‌طورکلی می‌توان سه تعریف از برون سپاری ارائه نمود:

 1. برون سپاری ابزاری برای بهبود جریان کار و در واقع تقسیم‌کار یک استارتاپ در شتاب دهنده بلاکچین به شمار می‌رود. به‌بیان‌دیگر برون سپاری عبارت است از به دست آوردن کالا و خدمات از تأمین‌کننده خارجی که ما با آن برای انجام دادن برخی از وظایف کسب‌وکار خود قرارداد بسته‌ایم.
 2. برون سپاری در اصل روشی برای استخدام افراد خارج از شرکت برای انجام برخی از خدمات و تولید محصول است.
 3. برون سپاری در استارتاپ استودیو اکتا روشی برای کاهش هزینه‌ها برای انجام وظایف به‌صورت دورکار به شمار می‌رود.

نکته: در ارتباط با برون سپاری به این نکته توجه داشته باشید که استخدام موقت افراد زمانی که نیروی کار شما به مرخصی اجباری یا مرخصی زایمان و  … رفته‌اند برون سپاری به حساب نمی آید.

چه زمانی کارهای خود را برون سپاری کنیم

در ارتباط با برونسپاری نمی‌توان زمان دقیقی را مشخص کرد. چراکه شما در هر زمانی بسته به گردش مالی و نیاز خود می‌توانید وظایف استارتاپ در شتاب دهنده را از طریق برون سپاری انجام دهید؛ که البته در این زمینه شواهد و همچنین تجربیات شرکت‌های موفق بر اهمیت برونسپاری در ابعاد مختلف استارتاپ تأکیددارند، شما در استارتاپ و پس از جذب مراحل جذب سرمایه استارتاپ در هر زمانی می‌توانید کارهای تخصصی را از طریق برون سپاری انجام و هزینه‌های خود را تا حدود زیادی کاهش دهید.

در وهله نخست پیشنهاد ما به شما این است که به مسئله برون سپاری با نگاه ویژه و استراتژیک نگاه کنید و براساس نیازتان و با تدوین یک برنامه استراتژیک و براساس منابعی که در اختیاردارید کارهای استارتاپی خود را از طریق برون سپاری در شتاب دهنده بلاکچین انجام دهید.

برون سپاری یک عمل تجاری مرسوم به شمار می‌رود که بسیار معمول و متداول است، برونسپاری باعث می‌شود تا بیشتر کسب‌وکارهای کوچک و متوسط بتوانند خدمات و مهارت‌هایی را برای موفقیت کسب‌وکار خود کسب کنند که پیشرفت در آنها برایشان کمی دشوار و زمانبر است. زمانی که شما یک کسب‌وکار نوینی را راه‌اندازی می‌کنید می‌بایست از هر فرصتی برای موفقیت آن استفاده کنید. برای این منظور شما باید برای توسعه ایده‌ها، خدمات، محصولات و کارمندان خود فکر کنید و از افراد مختلف و متخصص بسته به نیاز استارتاپ خود استفاده و به موفقیت دست پیدا کنید. بهترین راه‌حل برای این منظور استخدام افراد به‌صورت برون سپاری است که می‌توانید امور مربوط به تولید محصول یا ارائه خدمات را به آنها واگذار و خود به امور تخصصی و مدیریتی در استارتاپ استودیو اکتا بپردازید.

مزایای برون سپاری

مزایای برون سپاری

برون سپاری مزایای بسیاری برای استارتاپ ها دارد که از مهمترین مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

کاهش هزینه‌ها: نخستین مزیت برون سپاری در شتاب دهنده کاهش هزینه‌های مربوط به استخدام افراد، تولید و ارائه خدمات است. چون مراحل جذب سرمایه استارتاپ کمی دشوار است برون سپاری یک راه‌حل اساسی برای کاهش هزینه‌ها و تولید محصول یا خدمت به شمار می‌رود.

تمرکز بر فعالیت‌های اصلی: برون سپاری باعث می‌شود تا مدیران تمرکز بیشتری بر روی کار اصلی داشته باشند. به همین دلیل بهتر است کارهای مربوط به تولید محصول و ارائه خدمات را به افراد متخصص واگذار و خود مدیریت استارتاپ استودیو اکتا را بر عهده بگیرند.

کاهش هزینه‌های بالاسری: بسیاری از کسب‌وکارها برای شروع نیاز به سرمایه زیادی دارند که با برون سپاری و عقد قرارداد با شرکتهای دیگر می‌توانند این هزینه‌ها را کاهش دهند.

دوام مدیریت: زمانی که کارکنان به دلایل مختلف شما را ترک می‌کنند و باعث کاهش کیفیت کار می‌شوند برون سپاری بهترین گزینه برای جبران نیروی کار و افزایش کیفیت و کارایی استارتاپ در شتاب دهنده به شمار می‌رود که به دوام شرکت و مدیریت آن کمک می‌کند.

افزایش سرعت تولید محصول یا ارائه خدمات: از طریق برونسپاری و استخدام افراد جدید می‌توانید سرعت تولید یا ارائه خدمات خود را افزایش دهید و به سود سرشاری دست پیدا کنید.

مدیریت زمان: به‌راحتی از طریق برون سپاری در شتاب دهنده بلاکچین می‌توانید زمان خود را برای ارائه کالا و خدمات مدیریت کنید.

راحتی در استخدام افراد برای استارتاپ: به‌راحتی می‌توانید افراد جدید و متخصصی را پس از مراحل جذب سرمایه استارتاپ بدون محدودیت استخدام کنید.

استخدام افراد متخصص بدون صرف هزینه : با استفاده از برون سپاری شما می‌توانید افراد متخصصی را به استخدام خود دربیاورید.

شرکتهای موفق جهان که از طریق برون سپاری اداره می‌شوند

شرکتهای موفقی که از طریق برون سپاری اداره می‌شوند عبارت‌اند از:

Opera: این شرکت برای ایجاد و همچنین اجرای پلتفرم‌های خود از توسعه‌دهندگان کشورهای دیگر استفاده می‌کند و بر آنان تکیه دارد.

Mysql: این شرکت از نیروهای ستادی سایر کشورها استفاده می‌کند.

Github: از فریلنسرها آزادکار به‌صورت برون سپاری استفاده می‌کند.

Basecamp: این شرکت از طریق برون سپاری به یکی از شرکتهای عمده عرصه فناوری تبدیل‌شده است.

Sky: اسکایپ از طریق تیم توسعه‌دهنده خارجی کار می‌کند و یکی از پیشگامان بازار به شمار می‌رود.

Fab: این استارتاپ در شتاب دهنده بلاکچین با شرکتهای دیگر از طریق برون سپاری همکاری می‌کند.

Slack: این شرکت از همان روزهای نخست توسعه خود محصولاتش را برون سپاری نمود.

Gliffy: این شرکت ابعاد خاصی از توسعه فناورانه خود را به‌صورت برون سپاری اداره می‌کند.

کدام بخش‌ها را می‌توان از طریق برون سپاری اداره نمود

کدام بخش‌ها را می‌توان از طریق برون سپاری اداره نمود

در استارتاپ استودیو اکتا  شما می‌توانید بخش‌ها مختلفی از کسب‌وکار خود را از طریق برون سپاری اداره کنید که این بخش‌ها عبارت‌اند از:

 • عملیات مربوط به فناوری اطلاعات
 • شبکه و ارتباطات از راه دور
 • حسابداری
 • تولید محتوا
 • فعالیت‌های آی تی
 • ورود اطلاعات
 • منابع انسانی و بیمه
 • تبلیغات
 • امنیت
 • شبکه‌سازی
 • بازاریابی
 • مدیریت بیمه
 • و …

سخن پایانی

در مقاله چه زمانی کارهای خود را برون سپاری کنیم با موارد مفیدی آشنا شدیم. بسیاری از شرکت‌ها و استارتاپ ها موفق دنیا برای کاهش هزینه‌های خود و دسترسی به افراد متخصص و رسیدن به موفقیت و کسب سود از طریق برون سپاری و بستن قرارداد امور مربوط به تولید محصول و ارائه خدمات را به افراد و گروه‌های مختلف واگذار می‌کنند. شرکتهای موفق زیادی در جهان از طریق برون سپاری کسب‌وکار خود را توسعه و به موفقیت دست پیدا نموده‌اند. با برون سپاری می‌توانید از تنگاه ها اقتصادی عبور و موفقیت را لمس کنید. برای کسب مشاوره و خلاقیت در ایده پردازی برای استارتاپ و عملیاتی نمودن آن با ما در شتاب دهنده اکتا تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *