استارتاپ استودیو چیست؟, استارتاپ سازی, چگونه استارتاپ خود را بسازیم

نحوه ی تیم آپ کردن و پیدا کردن شرکای مناسب

نحوه ی تیم آپ کردن و پیدا کردن شرکای مناسب

هیجان برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار استارتاپی نباید شما را غافل از انتخاب شریک تجاری مناسب کند. چراکه انتخاب شریک تجاری برای استارتاپ نقش مهمی در موفقیت کسب‌وکارتان در عبور از تنگناها و اتخاذ تصمیمات پیچیده ایفا می‌کند. متحد شما باید هماهنگ با اهداف و ارزش‌های شما باشد که ما در این مقاله به نحوه ی تیم آپ کردن و پیدا کردن شرکای مناسب خواهیم پرداخت. پس در ادامه مطلب با استارتاپ استودیو اکتا همراه باشید.

چگونه شرکای مناسبی برای کسب‌وکار استارتاپی خود پیدا کنیم؟

با ورود به شتاب دهنده اکتا می‌توانید شرکای مناسب و قابل اعتمادی برای کسب‌وکار خود با تخصص‌های گوناگون متناسب با ارزش‌ها و اهداف مد نظر خود انتخاب کنید.

مهمترین ویژگی یک شریک تجاری خوب چیست؟

مهمترین ویژگی یک شریک تجاری خوب داشتن اهداف و ارزش‌های مشترک در کنار توانایی مالی و تجربه کافی است.

چرا داشتن شریک برای راه‌اندازی استارتاپ مهم است؟

راه‌اندازی یک کسب‌وکار استارتاپی کار دشوار و سختی است، به همین دلیل شما برای فائق آمدن بر مشکلات نیاز به شریک مناسب دارید.

نحوه ی تیم آپ کردن و پیدا کردن شرکای مناسب

راه‌اندازی یک کسب‌وکار استارتاپی کار دشواری است که انجام آن به تنهایی میسر نمی‌شود، به همین دلیل در استارتاپ استودیو چیست شما نیاز به یک یا چند شریک مناسب متناسب با فعالیت کسب‌وکار خود دارید تا بتوانید به کمک آنها پله‌های موفقیت را یکی‌یکی طی و بر مشکلات بیشماری که در راه‌اندازی استارتاپ وجود دارد فائق بیایید. برای پیدا کردن شریک تجاری مناسب می‌توانید از استارتاپ استودیو اکتا کمک بگیرید و ایده خود را به واقعیت تبدیل کنید.

شری فاکس از بنیان‌گذاران شرکت lumiwave معتقد است پیدا کردن شریک تجاری مناسب برای موفقیت کسب‌وکار ضروری است.

مدیرعامل شرکت palo alto software سابرینا پارسونز معتقد است شریک تجاریتان بخش مهمی از موفقیت شما به شمار می رود و شریک بد کسب‌وکارتان را خراب و ویران می‌کند.

در چگونه استارتاپ خود را بسازیم مهم است شریکی برای خود انتخاب کنید که پای به پای شما برای راه‌اندازی و موفقیت کسب‌وکارتان تلاش کند. به این نکته توجه داشته باشید که هر نهاد یا فردی که با شما تعامل می‌کند در واقع شریکتان به شمار می رود چراکه به نحوی بر میزان موفقیت شما اثر می‌گذارد. بنابراین شریکی که انتخاب می‌کنید باید دارای ویژگی‌های منحصر به فردی به قرار زیر باشد:

مشتاق به کار باشد

برای تیم آپ کردن و پیدا کردن شریک باید به دنبال فردی باشید که حداقل همچون شما برای کاری که انجام می‌دهد شور اشتیاق داشته باشد و با تمام وجود برای رسیدن به موفقیت کسب‌وکارتان تلاش کند. بنابراین فردی را به عنوان شریک انتخاب کنید که از یک سو چشم‌اندازش نسبت به کار با چشم‌انداز شما همخوانی داشته باشد و از سوی دیگر رساندن شرکت به رسالتش در درازمدت جزء الویت هایش باشد. توجه داشته باشید که فردی که شور و شوق و انگیزه‌ای برای کار کردن با مجموعه شما را ندارد و صرفاً برای رفع نیاز و کسب درآمد فعالیت می‌کند نمی‌تواند شریک خوبی برای شما باشد.

ارزش‌ها و اهداف یکسان

داشتن ارزش‌ها و اهدف یکسان از ضروریات مشترک بین شما و شریکتان باید باشد، چراکه وجود ارزش‌ها و اهداف یکسان شما را به مراد دلتان که همان موفقیت استارتاپ است می‌رساند. داشتن اهداف و ارزش‌های مشترک در اتخاذ تصمیمات و داوری‌ها در چگونه استارتاپ خود را بسازیم بسیار تأثیرگذار است.

پایبند به اخلاقیات

فردی را برای شراکت انتخاب کنید که ارزش‌های اخلاقی یکسانی با شما داشته باشد تا در کوتاه مدت و درازمدت با شما به اختلاف بر نخورد و بتواند در صورت بروز مشکل آن را مدیریت و حل کند. یافتن ویژگی‌های اخلاقی فردی متناسب با شما شاید کمی سخت باشد ولی غیرممکن نیست پس  تمام سعی و تلاش خود را در این زمینه انجام دهید و به این نکته توجه داشته باشید شرکای موفق در مورد اصول مربوط به اخلاق تجارت با هم توافق دارند.

انتخاب فردی مسلط به حیطه شغلی

فردی را به عنوان شریک انتخاب کنید که نسبت به حیطه کاری که قرار است به عنوان شریک در کنار شما فعالیت کند مسلط و اطلاعات کافی و مفیدی در این زمینه داشته باشد. شریکتان قرار است پای به پای شما برای رسیدن به موفقیت تلاش و مشکلات را رفع کند، بنابراین دنبال فردی باتجربه و مسلط به حیطه شغلی مد نظر باشید.

قابل اعتماد

اعتماد به شریک مولفه ای تأثیرگذار در شراکت به شمار می رود که جایگزینی برای آن وجود ندارد. توجه داشته باشید که قرار گرفتن یک فرد به عنوان شریک در کسب‌وکارتان امکان سوءاستفاده را در جهت حفظ منافع به شریک می‌دهد به همین دلیل مهم  است فردی را در استارتاپ استودیو اکتا به عنوان شریک انتخاب کنید که به آن اعتماد کامل دارید.

قدرت تصمیم‌گیری

قدرت تصمیم‌گیری

یک کسب‌وکار استارتاپی حاصل تصمیمات سختی است که مدیران در برهه‌های مختلف می‌گیرند، بنابراین شریک تجاری‌تان باید قدرت تصمیم‌گیری بالایی در شرایط و موقعیت‌های مختلف داشته باشید.

صادق باشد

صداقت در کار نخستین ویژگی برای انتخاب شریک در استارتاپ استودیو چیست در کنار سایر عوامل به شمار می رود، زمانیکه هر دو طرف با یکدیگر صادقانه کار می‌کنند و برای رسیدن به اهداف مد نظر از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند موفقیت استارتاپ حتمی به نظر می‌رسد.

داشتن توانایی مالی

بیشتر استارتاپ ها نیاز به سرمایه دارند به همین دلیل شریک تجاری‌تان باید بتواند سرمایه مورد نیاز را برای راه‌اندازی استارتاپ تأمین کند، پس به دنبال فردی باشید که دارای توانایی مالی است. چراکه داشتن توانایی مالی مناسب باعث تحقق آرزوهای شما می‌شود. به هنگام شراکت نیز میزان دقیق مشارکت مالی هر یک از طرفین را مشخص کنید.

داشته شبکه کاری گسترده

انتخاب شریک مناسب به موفقیت کسب‌وکارتان کمک می‌کند اگر قصد راه‌اندازی یک کسب‌وکار نوپا در استارتاپ استودیو چیست را دارید بهتر است شریکی را برای این منظور انتخاب کنید که دارای شبکه کاری گسترده است. چراکه داشتن ارتباطات گسترده در کوتاه مدت و بلندمدت به موفقیت استارتاپ شما کمک می‌کند.

ریسک‌پذیری

شرکت تجاری‌تان باید ریسک‌پذیر باشد؛ چراکه در یک کسب‌وکار شما مجبورید گاهی دست به تصمیمات و اقدامات خطرناک بزنید که لازمه آن ریسک‌پذیر بودن است. اگر شریک تجاری‌تان ریسک‌پذیر نباشد ممکن است فرصت‌های زیادی را از دست بدهید و در بازی رقابت از قافله عقب بمانید.

توانایی در حل اختلاف

توانایی در حل اختلاف

قرار نیست شما و شریکتان در همه موارد با یکدیگر توافق داشته باشید هنگامیکه شما به طور مکرر با کسی کار می‌کنید اختلاف جزئی جدایی‌ناپذیری از کارتان به شمار می رود که لازمه آن این است که شریکتان توانایی بالایی در متقاعدت کردن و حل اختلافات فیمابین داشته باشد.

احترام متقابل

قطعاً کسی که احترام می‌گذارد انتظار احترام دارد در چگونه استارتاپ خود را بسازیم تا زمانی که احترام ما بین شرکا برقرار باشد می‌توان انتظار موفقیت داشت.

سخن پایانی

در انتخاب شریک کاری و تجاری خود باید به اندازه انتخاب شریک زندگی حساسیت، دقت و وسواس به خرج دهید. چراکه آینده کاری و شغلی شما در گروه شریکی است که انتخاب می‌کنید. اگر شریکتان خوب باشد با حرکت رو به جلو موفقیت و پیشرفت را برای شما به ارمغان می‌آورد و بلعکس اگر شریکتان نامناسب باشد به طرق مختلف به شما ضربه می زند. ما در استارتاپ استودیو اکتا بهترین‌ها را برای شراکت به شما معرفی می‌کنیم پس همین الان تصمیم خود را بگیرید و با یک تماس آینده شغلی خود را تضمین کنید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *